Zarząd

Piotr Mechliński – Prezes Zarządu

30 kwietnia 2019 r. Piotr Mechliński objął stanowisko Prezesa Zarządu spółki MCX Systems.

Posiada blisko 20-letnie doświadczenie w zarządzaniu i konsultingu w branży ICT. Pracował z największymi korporacjami wspierając budowę strategii i rozwój biznesu Deutsche Telekom, Microsoft, Teradata i IBM.

Swoją karierę zawodową rozpoczynał w Intergraph.  W latach 2000 – 2009, dołączył do SAS Institute, gdzie pełnił rolę Dyrektora Konsultingu i Sprzedaży w sektorze publicznym, przemysłowym i usługowym. Później, zaangażowany przez Microsoft jako Dyrektor Sprzedaży w sektorze Enterprise oraz Dyrektor Rozwoju Biznesu w T-Mobile wprowadził na rynek rozwiązania T-Mobile Cloud czy MyWallet (Innowacja roku 2012, Usługa finansowa roku 2012, zwycięzca VISA Mobile Payments 2013 w Londynie).

Od 2016 roku, zanim dołączył do MCX Systems, był odpowiedzialny w IBM Polska za rozwój dużych projektów w sektorze bankowym i rządowym.

Absolwent Informatyki Akademii Górniczo-Hutniczej, wykładowca MBA Akademii Leona Koźmińskiego oraz studiów podyplomowych na Uniwersytecie Warszawskim. Od kwietnia 2019 jest również mentorem w programie akceleracyjnym MIT Enterprise Forum CEE. Uczestniczy w wielu szkoleniach uniwersyteckich Cambridge, Harvard i MIT.

Wstrzymuje oddech nie tylko w trakcie ważnych decyzji biznesowych, ale również sportowo (do 6 minut) jako Freedive Master.

Bartłomiej Rusiniak – Członek Zarządu, CTO

16 maja 2019 r. Bartłomiej Rusiniak dołączył do zespołu MCX Systems obejmując stanowisko Członka Zarządu spółki z odpowiedzialnością za obszar rozwoju oprogramowania.

Jest absolwentem Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego oraz programu EMBA Szkoły Głównej Handlowej we współpracy z University of Minnesota.

Posiada ponad 20-letnie doświadczenie w obszarze produkcji oprogramowania dla dużych instytucji finasowych oraz szeroką wiedzę na temat polskich i międzynarodowych rynków IT. Doskonale orientuje się w światowych trendach i najnowszych technologiach.

Od wielu lat specjalizuje się w metodykach zwinnych i jest jednym z nielicznych menadżerów na rynku polskim, który ma doświadczenie w zakresie transformacji dużych organizacji w tym zakresie.

Zanim dołączył do MCX Systems pełnił funkcję Head of Engineering w ERGO Digital, firmie dostarczającej produkty cyfrowe dla jednego z największych ubezpieczycieli na rynku europejskim.

Wcześniej kierował rozwojem międzynarodowych produktów softwarowych w porfolio firmy Deloitte. Pełnił również funkcje kierownicze w wiodących bankach m.in.: Santander (BZWBK), Kredyt Bank (grupa KBC), Raiffeisen Bank Polska oraz w Sygnity i ComputerLand.